Європротокол

З 19 вересня 2011 року вступив в дію Закон України,яким вводиться механізм спрощеного оформлення ДТП з незначними наслідками,шляхом складання Повідомлення про ДТП.Повідомлення про ДТП (Європротокол) - це письмове повідомлення установленого МТСБУ зразка, яке надається Страховикові або МТСБУ водієм МС, причетного до ДТП.Також , Європротокол - це спеціальний бланк уніфікованого по усій Європі зразка,який заповнюється водіями - учасниками ДТП на місці аварії.Надалі заповнений за усіма правилами Європротол подається в страхову компанію і є підставою для отримання страхової виплати.

Страхувальник безкоштовно отримує бланк Європротоколу від Страховика під час укладення договору обовязкового страхування цивільно - правової відповідальності.У разі втрати або використання бланка Європротоколу , наступний видається Страховиком безкоштовно.

Якщо ДТП сталася за умов :

  - відсутності потерпілих;

   - участі МС ,Забезпечених полісами обов'язкового страхування ;

- згоди водіїв стосовно умов і обставин звершення ДТП;

- відсутності у водіїв ознак алкогольного,наркотичного або іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів,то учасники події мають право оформити ДТП без виклику співробітників компетентних органів шляхом обопільного заповнення і підписання Європротоколу .

Неправильне заповнення Європротоколу або несвоєчасне його подання в СК може спричинити відмову в страховій виплаті .Євпропротокол подається в СК з усіма іншими документами , які потрібні для отримання виплати .Про документи,необхідні до подання ,ви можете дізнатися у відповідному розділі сайту.

    Перед початком заповнення Європротоколу рекомендується сфотографувати на телефон або будь-який інший пристрій місце ДТП ,має в розпорядженні МС,документи учасників ДТП (права,паспорт),і надати ці фотографії в страхову компанію,разом з Європротоколом .

     Вибір учасником ДТП колонки (синій А або жовтою В), не мають значення.Європротокол складаються з двох листів і інструкції по заповненню,є бланком, що самокопіюється,при його заповнені виходить відразу два екземпляри документу.Після заповнення документу він розділяється,і кожному учасникові віддається по екземпляру,не важливо,оригінал чи копія.Головне,обов'язково отримати один з екземплярів.Якщо один з учасників з ДТП іноземець,то він також може мати аналогічний  Європротокол на мові його країни, і не має значення,який з документів заповнювати.Кожен учасник ДТП може заповнювати Європротокол на своїй мові.Ви можете заповнити свою частину іноземного Європротоколу українською мовою (керуючись українським екземпляром),а іноземний громадянин - на своїй мові .Європротокол треба заповнювати чітко і розбірливо ,бажано друкарськими буквами.Порядок заповнення Європротоколу :

- у пункті 1 і 2 заповнюються згідно з датою і часом настання ДТП ,із записом про місце ДТП;

- у пункті 3 "Шкода,заподіяна життю та здоров'ю, навіть якщо не значна ",завжди відзначається "НІ",оскільки якщо шкода життя і здоров'ю була нанесена,навіть мінімальна,то оформлення Європротоколу є неправомірним;

- у пункті 4 "Шкода,заподіяна майну"також відзначаються клітинки з твердженням "Ні";

- у пункті 5 записуються дані про свідків ДТП.У разі,якщо свідків немає або вони не встановлені,то робиться запис "відсутні".

- у пункті 6 переносяться дані про Страховика з полісу обов'язкового страхування,або "Зеленої карти" ;

 

  •  пункт 7 заповнюється згідно з даними зі свідоцтва про реєстрацію МС і Сертифікату страхування.Дані в цих документах повинні співпадати.

  • пункт 8 заповнюється згідно з даними Сертифікату страхування ,в полі "Так"пункту 8 "Чи покриває поліс шкоду МС"?проставляється знаком "Х".

  • пункт 9 заповнюються згідно з даними водійського посвідчення - учасника ДТП.Також водій - учасник ДТП вказує контактний номер телефону і електронну адресу (е-mail) і фактичну адресу проживання.

  • у пункті 10 стрілкою вказують напрямок руху  і місце первинного удару ( первинного контакту)
  • у пункті 11 коротко описуються видимі ушкодження кожного МС.
  • у пункті 12 (клітинки 1-17) позначаються знаком "Х" обставини ,які відносяться і характеризують ДТП .Обов'язкого відзначається кількістю клітинок,помічених знаком "Х".
  • у пункті 13 відображаються : розташування транспортних засобів А і Б у момент звершення ДТП .стрілками напрям їх руху,дорожні знаки і розмітка ,назва вулиць або доріг.
  • у пункті 14 надається додаткова інформація,яка не міститься в Повідомленні і яку водій МС вважає необхідним викласти.У разі потреби допускається використання додаткового листа .У такому разі в пункті 14 Європротоколу  робиться запис "додаткові пояснення на ____листах додаються".Також в пункті 14 водій,який є винуватцем ,робить запис "Свою провинну визнаю".
  • у пункті 15 ставляться підписи осіб, які оформляли Європротокол.
  • Після заповнення такого Протоколу водії мають право покинути місце ДТП,без повідомлення про подію в компетентні органи .Далі ,не пізніше чим через три дні після завершення ДТП необхідно звернутися до свого Страховика , надавши свою копію Європротоколу ,а разом з ним : паспорт ,ідентифікаційний код,водійське посвідчення ,страховий поліс ,і фотографії з місця ДТП ,якщо вони були зроблені  безпосередньо водієм .