Страхування від нещасного випадку на транспорті

     Одним із напрямів у страховій сфері України, та й світової практики, є обовязкове та добровільне страхування від нещасного випадку на транспорті.Поліс такого страхування дає можливість знизити до мінімуму ризик, повязаний з небезпекою на транспорті , та відшкодувати потенційні збитки , завдані здоров*ю чи життю пасажирів та водіїв унаслідок нещасного випадку.

     Така страховка в обов*язковому порядку повинна мати такі категорії людей:

  • пасажири морського, внутрішнього водного, залізничного, автомобільного та електротранспорту. Страховка діє протягом усієї поїздки або перебування на вокзалі, в порту, на станції та пристані. На пасажирів внутрішнього водного транспорту прогулянкового типу ця страховка не поширюється;
  • певні категорії працівників транспортних підприємств незалежно від їх форми власності та виду діяльності , які безпосередньо пов*язані з перевезеннями. Це водії автомобільного та електротранспорту; провідники пасажирських вагонів, працівники вагона-ресторану, начальники поїздів; кондуктори; працівники швидкої допомоги.

      Страхувалькам цього виду страхування є юридичні особи (зазвичай транспортні компанії) або фізичні особи - підприємці, які працюють у транспортній галузі.Переваги цього виду страхування цілком очевидні й у підприємців, й у організацій.Перші страхуються,оскільки ,працюючи,постійно ризикують своїм життям та здоров*ям .А другим це вигідно тому, що якщо з водіями, які працюють на їхньому підприємстві ,трапиться пригода під час виконання службових обов*язків, на організацію лягає додаткове фінансове навантаження,пов*язане з виробничою травмою працівника.Вартість полісу обовязкового страхування від нещасних випадків законодавством встановлено однакову  всім страхових компаній.Щодо суми виплати, то на даний момент  вона становить 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поліс обовязкового страхування від нещасних випадків захищає застраховану особу у випадках : 

- настання  смерті через нещасний випадок на транспорті ( сім*ї або спадкоємцям загиблого виплачується 100 % страхової  суми);

- настання інвалідності внаслідок нещасного випадку на транспорті (при отриманні 1 групи - виплачується 90 % страхової суми, 2 група - 75 %, 3 група - 50 %);

- тимчасової непрацездатності внаслідок нещасного випадку на транспорті ( кожну добу - 0,2 % страхової суми, але не більше  50 %).Якщо буде доведено, що зазначені випадки стали результатом протиправних чи навмисних дій застрахованої особи , то страхова сума не сплачуватиметься.

     Щодо добровільного страхування від нещасних випадків, то слід виділити такі умови:
Розмір страхової суми визначається за погодженням сторін, сума платежу залежить від суми покриття та типу ТЗ: окремо для легкових авто і окремо для автобусів, мікроавтобусів, вантажівок і спецтехніки. Договір визначається на 1 рік та діє на території України.Випадок визначається страховим, якщо застрахований, з яким стався нещасний випадок, перебував у цей момент безпосередньо  у транспортному засобі, зазначеному у договорі страхування .